Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w koszykówce dziewcząt i chłopców - Igrzyska Dzieci
Treść
GMINNY KOORDYNATOR SPORTU GMINY PODEGRODZIE
KOMUNIKAT nr 6/2021/2022
Zawody zostały rozegrane w reżimie sanitarnym w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych podczas pobytu na zawodach uwzględniono aktualne zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Rozwoju, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu.
Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w koszykówce
dziewcząt i chłopców - Igrzyska Dzieci
-
Organizator – Gminny Koordynator Sportu.
-
Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 15 grudnia 2021 – Brzezna.
-
Cel imprezy – popularyzacja koszykówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.
- Do zawodów zgłosiło się 10 zespołów (5 chłopców i 5 dziewcząt) : (90 zawodników i zawodniczek)
- Szkoła Podstawowa w Brzeznej
- Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli
- Szkoła Podstawowa w Gostwicy
- Szkoła Podstawowa w Olsznie
- Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
5. Zespoły rywalizowały grając systemem „każdy z każdym”, co dało końcową klasyfikację.
Wyniki poszczególnych spotkań:
Chłopcy
Mecz |
Szkoła/Drużyna |
- |
Szkoła /Drużyna |
Wynik |
1. |
Brzezna |
- |
Podegrodzie |
0 : 4 |
2. |
Długołęka Świerkla |
- |
Gostwica |
8 : 0 |
3. |
Podegrodzie |
- |
Gostwica |
4 : 0 |
4. |
Brzezna |
- |
Długołęka Świerkla |
4 : 6 |
5. |
Gostwica |
- |
Brzezna |
0 : 4 |
6. |
Podegrodzie |
- |
Długołęka Świerkla |
0 : 2 |
7. |
Olszana |
- |
Podegrodzie |
0 : 10 |
8. |
Olszana |
- |
Gostwica |
0 : 0 |
9. |
Długołęka Świerkla |
- |
Olszana |
4 : 0 |
10. |
Brzezna |
- |
Olszana |
0 : 0 |
KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW:
M-ce |
Szkoła/Drużyna |
Mecze |
Punkty |
Bramki |
1. |
Długołęka Świerkla |
4 |
8 |
20 : 4 |
2. |
Podegrodzie |
4 |
6 |
14 : 2 |
3. |
Brzezna |
4 |
3 |
8 : 10 |
4. |
Olszana |
4 |
2 |
0 : 14 |
5. |
Gostwica |
4 |
1 |
0 : 16 |
Kolejność końcowa w turnieju chłopców:
M-ce |
Szkoła/ Drużyna |
Nauczyciel/Opiekun |
1. |
Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli |
Zygmunt Biel |
2. |
Szkoła Podstawowa w Podegrodziu |
Marek Fiut |
3. |
Szkoła Podstawowa w Brzeznej |
Leszek Kożuch |
4. |
Szkoła Podstawowa w Olszanie |
Łukasz Szabla |
5. |
Szkoła Podstawowa w Gostwicy |
Józef Nieć |
Wyniki poszczególnych spotkań:
Dziewczęta
Mecz |
Szkoła/Drużyna |
- |
Szkoła /Drużyna |
Wynik |
1. |
Brzezna |
- |
Podegrodzie |
2 : 10 |
2. |
Długołęka Świerkla |
- |
Gostwica |
4 : 4 |
3. |
Podegrodzie |
- |
Gostwica |
16 : 2 |
4. |
Brzezna |
- |
Długołęka Świerkla |
2 : 0 |
5. |
Gostwica |
- |
Brzezna |
14 : 18 |
6. |
Podegrodzie |
- |
Długołęka Świerkla |
4 : 0 |
7. |
Olszana |
- |
Podegrodzie |
4 : 0 |
8. |
Olszana |
- |
Gostwica |
4 : 12 |
9. |
Długołęka Świerkla |
- |
Olszana |
8 : 2 |
10. |
Brzezna |
- |
Olszana |
8 : 2 |
KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT:
M-ce |
Szkoła/Drużyna |
Mecze |
Punkty |
Bramki |
1. |
Podegrodzie |
4 |
8 |
34 : 4 |
2. |
Brzezna |
4 |
6 |
30 : 26 |
3. |
Długołęka Świerkla |
4 |
3 |
12 : 10 |
4. |
Gostwica |
4 |
3 |
32 : 42 |
5. |
Olszana |
4 |
0 |
8 : 32 |
Kolejność końcowa w turnieju dziewcząt:
M-ce |
Szkoła/ Drużyna |
Nauczyciel/Opiekun |
1. |
Szkoła Podstawowa w Podegrodziu |
Marek Fiut |
2. |
Szkoła Podstawowa w Brzeznej |
Leszek Kożuch |
3. |
Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli |
Zygmunt Biel |
4. |
Szkoła Podstawowa w Gostwicy |
Józef Nieć |
5. |
Szkoła Podstawowa w Olszanie |
Łukasz Szabla |
6. Zwycięskie drużyny występowały w składach:
Dziewczęta: Ciągło Zuzanna, Gomółka Patrycja, Horowska Paulina, Kapusta Julia, Kumorkiewicz Aurelia, Laciuga Gabriela, Majerska Joanna, Sędzimir Julita, Smoleń Katarzyna, Waligóra Klaudia – opiekun Marek Fiut.
Chłopcy: Duda Karol, Kożuch Błażej, Wastag Konrad, Plata Konrad, Kuchnia Krzysztof, Szewczyk Kacper, Kotlarz Łukasz, Plata Gabriel, Krzak Bartosz, Plata Oskar – opiekun Zygmunt Biel.
7. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami, które zakupiono ze środków finansowych Urzędu Gminy Podegrodzie.
8. Zwycięskie drużyny uzyskały awans na zawody międzygminne (10.01.2022 r. – Rąbkowa).
Opracował: mgr Marek Fiut