GMINNY KOORDYNATOR SPORTU GMINY PODEGRODZIE KOMUNIKAT nr 7/2019/2020 Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w koszykówce dziewcząt i chłopców - Igrzyska Dzieci
Treść
GMINNY KOORDYNATOR SPORTU GMINY PODEGRODZIE
KOMUNIKAT nr 7/2019/2020
Sprawozdanie z Mistrzostw Gminy Podegrodzie w koszykówce
dziewcząt i chłopców - Igrzyska Dzieci
- Organizator – Gminny Koordynator Sportu.
- Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 06 grudnia 2019 – Długołęka Świerkla.
- Cel imprezy – popularyzacja koszykówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowań podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrzów gminy Podegrodzie, reprezentantów na zawody międzygminne.
- Do zawodów zgłosiło się 8zespołów (4 chłopców i 4 dziewcząt) : (76 zawodników i zawodniczek)
- Szkoła Podstawowa w Brzeznej
- Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli
- Szkoła Podstawowa w Gostwicy
- Szkoła Podstawowa w Podegrodziu
- Zespoły rywalizowałygrając systemem „każdy z każdym”,co dało końcową klasyfikację.
Wyniki poszczególnych spotkań:
Chłopcy
Mecz |
Szkoła/Drużyna |
- |
Szkoła /Drużyna |
Wynik |
1. |
Brzezna |
- |
Podegrodzie |
6:4 |
2. |
Długołęka Świerkla |
- |
Gostwica |
6:4 |
3. |
Podegrodzie |
- |
Gostwica |
16:10 |
4. |
Brzezna |
- |
Długołęka Świerkla |
2:4 |
5. |
Gostwica |
- |
Brzezna |
6:4 po dogr. |
6. |
Podegrodzie |
- |
Długołęka Świerkla |
2:0 |
KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW:
M-ce |
Szkoła/Drużyna |
Mecze |
Punkty |
Bramki |
1. |
Podegrodzie |
3 |
4 |
22 : 16 |
2. |
Długołęka Świerkla |
3 |
4 |
10 : 8 |
3. |
Gostwica |
3 |
2 |
18 : 26 |
4. |
Brzezna |
3 |
2 |
12 : 12 |
Kolejność końcowa w turnieju chłopców:
M-ce |
Szkoła/ Drużyna |
Nauczyciel/Opiekun |
1. |
Szkoła Podstawowa w Podegrodziu |
Marek Fiut |
2. |
Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli |
Zygmunt Biel |
3. |
Szkoła Podstawowa w Gostwicy |
Józef Nieć |
4. |
Szkoła Podstawowa w Brzeznej |
Leszek Kożuch |
Wyniki poszczególnych spotkań:
Dziewczęta
Mecz |
Szkoła/Drużyna |
- |
Szkoła /Drużyna |
Wynik |
1. |
Brzezna |
- |
Podegrodzie |
2 : 22 |
2. |
Długołęka Świerkla |
- |
Gostwica |
10:6 |
3. |
Podegrodzie |
- |
Gostwica |
20 : 2 |
4. |
Brzezna |
- |
Długołęka Świerkla |
8 : 10 |
5. |
Gostwica |
- |
Brzezna |
8 : 12 |
6. |
Podegrodzie |
- |
Długołęka Świerkla |
26 : 0 |
KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT:
M-ce |
Szkoła/Drużyna |
Mecze |
Punkty |
Bramki |
1. |
Podegrodzie |
3 |
6 |
68 : 4 |
2. |
Długołęka – Świerkla |
3 |
4 |
20 : 40 |
3. |
Brzezna |
3 |
2 |
22 : 40 |
4. |
Gostwica |
3 |
0 |
16 : 42 |
Kolejność końcowa w turnieju dziewcząt:
M-ce |
Szkoła/ Drużyna |
Nauczyciel/Opiekun |
1. |
Szkoła Podstawowa w Podegrodziu |
Marek Fiut |
2. |
Szkoła Podstawowa w Długołęce - Świerkli |
Zygmunt Biel |
3. |
Szkoła Podstawowa w Brzeznej |
Leszek Kożuch |
4. |
Szkoła Podstawowa w Gostwicy |
Józef Nieć |
- Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharamiidyplomami, które zakupiono ze środków finansowych Urzędu Gminy Podegrodzie.
- Zwycięskie drużyny uzyskały awans na zawody międzygminne (13.12.2019 r. – Rąbkowa).
Opracował: mgr Marek Fiut