Festiwal K.W.A.K.
Treść
Serdecznie zapraszamy na festiwal K.W.A.K., podczas którego będziecie mogli Państwo obejrzeć spektakle teatralne oraz wziąć udział w wyjątkowym koncertem walentynkowym. Festiwal rozpocznie się 9 lutego i potrwa do 9 marca. Można już dokonywać rezerwacji pod nr tel. 500 27 37 27. Poniżej harmonogram festiwalu:
9.02.2025 godz. 19:00 spektakl „Boeing Boeing” (Teatr Robotniczy im. B. Barbackiego w Nowym Sączu). Cena przy zamówieniu grupowym 30 zł/os.
Komediowa pozycja obowiązkowa! Sztuka wpisana do Księgi rekordów Guinnessa jako najczęściej wystawiany spektakl w historii!
Maks, główny bohater sztuki twierdzi, że ,,tylko żyjąc z trzema kobietami nie możesz się nudzić”. Kocha poligamię i odnajduje się w niej jak…pilot w kokpicie samolotu. Szczególnie, jeśli jego partnerkami są…stewardessy. Precyzyjny rozkład lotów, każda partnerka z innych linii lotniczych, doskonała organizacja…Wszystko idzie jak po maśle do momentu, kiedy pewnego dnia grafik lotów Janet, Joli i Johanny się pokryje. Czy Maks poradzi sobie sam? A może służąca Nadia po raz kolejny pomoże Maksowi? A od czego jest przyjaciel z dzieciństwa Paweł?
Proszę zapiąć pasy! To lot z dużą dawką humoru! Zatem…Startujemy!
12.02.2025 godz. 18:00 spektakl „Wielki Buzz Grow dla dorosłych” (Teatr Robotniczy im. B. Barbackiego w Nowym Sączu). Cena przy zamówieniu grupowym 30 zł/os.
„Wielki BuzzGrow dla dorosłych” to musical kostiumowy, który opowiada o miłości matki do syna. O rozpaczy nad losem, kiedy wiesz, że zaniedbałeś relacje. O naiwności i namiętności. O „walce” między rysunkami, bazgrołami i laurkami, które z pietyzmem mama przechowuje w swojej szufladzie.
Zabarwiony różową szminką żart dla dojrzałych ludzi. Czarno-białą kreską humoru podkreślone show z muzyką na żywo! Muzyką w stylu: jazz, electrojazz, poezji śpiewanej, lat 80-tych, trochę popu też.
14.02.2025 godz. 18:00 „Kocham Cię kochanie moje” -koncert walentynkowy. Cena przy zamówieniu grupowym 40 zł/os.
„Kocham Cię kochanie moje” to tytuł wyjątkowego koncertu walentynkowego. Zespół BLE BLE zaprezentuje utwory o miłości, które poruszą serca i stworzą niezapomnianą, romantyczną atmosferę. Przyjdź i pozwól, by muzyka wypełniła Twoje serce miłością – to idealna propozycja na spędzenie Walentynek z ukochaną osobą.
15.02.2025 godz. 17:00 „Marina. Źródła /nie/ mocy” (Teatr 3D). Cena przy zamówieniu grupowym 30 zł/os.
Teatr 3D to niezależna, amatorska grupa artystyczna działająca pod egidą Stowarzyszenia „Teatr Resursa” . Trójwymiarowość projektu wynika z połączenia trzech pasji działających w nim kobiet: fotografii, malarstwa i teatru. Posługując się językami własnych twórczości traktują o naturze człowieka, jego sile, tajemnicy i umiejętności życia. O rzeczywistości prawdziwej, bez upiększeń, niejako przefiltrowanej przez pryzmat własnych i nie tylko- doświadczeń. Projekt powstał z inicjatywy Joanny Tam.
„Marina. Źródła /nie/mocy ” to monodram, w wykonaniu Doroty Lewandowskiej, która na podstawie wybranych fragmentów autobiograficznej książki Mariny Abramović pt. „Pokonać mur” opowie o tym, że wszyscy, których spotykamy na swojej drodze kształtują nas i pozostawiają po sobie ślad. Czasem piękny, czasem to blizna, której nie sposób się pozbyć.
16.02.2025 godz. 17:00 „Pomoc domowa” (Teatr Robotniczy im. B. Barbackiego w Nowym Sączu). Cena przy zamówieniu grupowym 30 zł/os.
„Pomoc Domowa ” to komedia totalna. Tekst Marc’a Camoletti’ego (tłumaczenie Bartłomieja Wierzbięty) to uczta literacka, majstersztyk niezwykły. Świetna reżyseria i gra wspaniałych miłośników teatru – to wisienka na torcie!
Dom wisi nad przepaścią, bo pewne małżeństwo zaczyna mieć przed sobą tajemnice. Norbert kocha swoja żonę Olgę, ale pszczółki chodzą mu po głowie. Olga kocha Norberta, ale piżamę męża chętnie pożycza „koledze z dzieciństwa”. To wszystko na raz w jednym domu w tym samym momencie. Całe szczęście, że „pomoc domowa” potrafi sprytnie zaradzić na te i inne tajemnice i z niebywałą elokwencją rozeznaje się w sytuacji, a za zamkniętymi drzwiami, których mnóstwo w owym domu, rozbraja bombę… i wszystko wraca do normy.
21.02.2025 godz.18:00 „Trochę więcej miłości proszę” (Teatr Robotniczy im. B. Barbackiego w Nowym Sączu). Cena przy zamówieniu grupowym 30 zł/os.
Spektakl poetycko–muzyczny na podstawie miłosnych uniesień Wielkich Poetów.
Słowno-muzyczna podróż, która zabiera widzów do krainy zwanej MIŁOŚCIĄ. Odwiedzimy jej najpiękniejsze regiony takie jak marzenie, spotkanie, tęsknota, bliskość, pragnienie, intymność, ale też miejsca mniej przyjazne jak niepewność czy rozczarowanie. Cała paleta emocji w jednym miejscu zwanym MIŁOŚCIĄ.
Chodź i zanurz się w siłę tego uczucia. A jak Ci się spodoba poproś o więcej…
Spektakl jest kompozycją miłosnych wierszy wybitnych polskich i światowych poetów oraz znanych utworów muzycznych wykonywanych przez artystów do muzyki granej na żywo.
22.02.2025 godz. 17:00 „Morderstwo w hotel Domaine d’Auriac” (Teatr Robotniczy im. B. Barbackiego w Nowym Sączu). Cena przy zamówieniu grupowym 30 zł/os.
Francja, zabytkowy hotel Domaine d’Auriac. Do tego miejsca przyjeżdżają goście, którzy pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego.
Ich odpoczynek zostaje przerwany już pierwszej nocy, kiedy dochodzi do morderstwa. Wszyscy są podejrzani. Wszyscy mają coś na sumieniu.
Kto okaże się zabójcą? Fabuła spektaklu wciąga widza w wir wydarzeń, skłania do zabawy w detektywa. Jednakże, tropy i zeznania bohaterów potrafią wielokrotnie zwieść na manowce nawet najlepszego śledczego.
Uwaga, nie ma czasu na pełną koncentrację, gdyż absurdalne sytuacje i kuriozalne dialogi komicznie plączą nici kryminalnych powiązań.
23.02.2025 godz. 17:00 „Igraszki z diabłem” (Teatr Robotniczy im. B. Barbackiego w Nowym Sączu). Cena przy zamówieniu grupowym 30 zł/os.
Jak pisze Jan Kopecky „Igraszki z diabłem” należą do żelaznego repertuaru powojennego teatru czeskiego. Komedia ta powstała w czasie okupacji. I ona jest na swój sposób reakcją na ten mrok i grozę, jakie roznosił po świecie na swych butach niemiecki naród „panów”. Czerpiąc z podań ludowych, z pieśni ludu czeskiego, napisał Drda w duchu jego naiwnych bogatych i szlachetnych pojęć komedię o tym, jak uczciwy chłop z czystym sumieniem nie musi się niczego na świecie obawiać, bo takiego zucha nawet piekło nie zmoże. Jest to bajka, ale jest to i poemat dramatyczny, pełen rozkosznego humoru, teatralnego wigoru i godnych naszej sympatii postaci ludowych.
26.02.2025 godz. 18:00 „Chory z urojenia” (Teatr Robotniczy im. B. Barbackiego w Nowym Sączu). Cena przy zamówieniu grupowym 30 zł/os.
Historia hipochondrycznego Argana, który nieustannie wmawia sobie kolejne choroby, gdy tymczasem cieszy się dobrym zdrowiem. Z ogromną skrupulatnością stosuje się jednak do zaleceń lekarza. Jednocześnie dąży do tego, by jego córka Aniela poślubiła lekarza, pomimo faktu, że ta już od dawna kocha Kleanta.
28.02.2025 godz.18:00 „Dom” spektakl muzyczny w reżyserii Reginy Pazdur i Małgorzaty Przędzak. Cena przy zamówieniu grupowym 30 zł/os.
Co się mieści w domu i gdzie się mieści dom? Co (kogo) dom stanowi i co zawiera, w swojej izbie, kuchni, korytarzu, oknie i drzwiach? Czym jest utrata domu i czy da się o tym opowiedzieć?
Spektakl jest wędrówką śladem biografii przesiedlonych, wracających, oraz szukających swojego miejsca. Ich opowieści orbitują wkoło Nowicy. Uczestnicząc w wątkach fabuły, przechodzimy najpierw przez warstwę wierzeń i metafor określających dom. W słowach znajdujemy nazwy rzeczy wiążących się w wyobrażeniach ludowych z zapewnieniem bezpieczeństwa. Jak sól świętej Agaty, mająca chronić obejście przed pożarami. Jak ściany, czworokąt, kwadrat, idealna figura, boskość. Jak rytm kroków domowników regulujący przepływ domowego życia. Człowiek idzie przez korytarz jak krew płynie w żyłach. Te słowa, wplatające się w towarzyszącą spektaklowi muzykę, świdrują wyobraźnię, w której dom rośnie, jak żywy organizm, tkanka zbudowana z naszych tkanek. Opowieść przenosi się ze sceny i wrasta w widzów. Świadectwa bohaterów pulsują rytmem muzyki i oddechu patrzących.
01.03.2025 godz. 17:00 spektakl „Ogłoszenie” (Teatr Robotniczy im. B. Barbackiego w Nowym Sączu). Cena przy zamówieniu grupowym 30 zł/os.
To inteligentna komedia z zaskakującym zakończeniem.
Martin poznaję tajemniczą kobietę. Kiedy okazuję się, że jest ona córką prezesa firmy, w której pracuje nasz bohater, a w dodatku ona zakochuje się w nim, Martin wpada w panikę. Bojąc się o swoją karierę i w strachu przed szefem, wymyśla przewrotny plan pozbycia się adoratorki. Daje ogłoszenie do gazety poszukując narzeczonej. Niestety, im więcej zainteresowanych kobiet tym bardziej sprawy zaczynają się komplikować.
OGŁOSZENIE
Nazywam się Howard, Martin Howard. Jestem mężczyzną w wieku z szacunkiem, urody znośnej, stanu wolnego, wykształcony wszechstronnie, pracowity, inteligentny. Pracuję w dużej, międzynarodowej korporacji telekomunikacyjnej. Dysponuję własnym mieszkaniem przy Alei Wolności 23.
Poznam, w trybie pilnym, narzeczoną na czas jakiś. Ogłoszenie ważne od teraz. Tylko poważne oferty proszę składać w Kurierze Nowosądeckim pod nr ogłoszenia 721. Po osobistym umówieniu się zapraszam do Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu na bliższe poznanie się.
02.03.2025 godz. 17:00 spektakl „Pułapki miłości” (Teatr Robotniczy im. B. Barbackiego w Nowym Sączu). Cena przy zamówieniu grupowym 30 zł/os.
Tematem sztuki Inki Dowlasz są relacje między kobietą a mężczyzną oraz pułapki codziennych schematów, które tak łatwo mogą zniszczyć to, co na początku było piękne. Marta i Robert, małżeństwo z wieloletnim stażem, znalazło się w błędnym kole wzajemnych oskarżeń. Marta przerażona jest panującą wokół niej uczuciową pustką, brakiem zainteresowania ze strony męża i upływającym czasem, który odbiera jej nadzieję, że coś się zmieni na lepsze. Robert od słów krytyki i domowych obowiązków ucieka w ramiona młodej kochanki, która z kolei z coraz większym trudem godzi się z rolę tej „drugiej”. Rudolf, u którego Ola wynajmuje mieszkanie, pomaga wyzwolić się jej z uczucia do Roberta. Razem z małżonkami mieszka siostra Roberta, Justyna, która porusza się na wózku. Rodzina wyręczając Justynę w codziennych obowiązkach, odmawia jej tym samym prawa do normalnego funkcjonowania i do niezależności. Sami stwarzają sobie z Justyny ciężar, który zaczyna im doskwierać. Słowa: „Nie potrafisz – to sposób, żeby zrobić z kogoś kalekę.” – to powtarzający się refren sztuki, odnoszący się do wszystkich pułapek, w jakie wpadają bohaterowie. W gąszczu wzajemnych rozczarowań i oskarżeń dochodzi między małżonkami do kłótni, która uwalnia ich prawdziwe uczucia i skrywany do tej pory ból. Marta i Robert pojmują, jak bardzo oddalili się od siebie, a zarazem jak bardzo są sobie potrzebni. Czasami wstrząs jest niezbędny, żeby można było dalej iść razem przez życie… Pułapki miłości nie oskarżają żadnego z bohaterów o zaistniały stan rzeczy, nikogo też nie usprawiedliwiają. Autorka w obiektywny sposób przedstawia postaci, którym daje pełne prawo do wyrażenia swoich uczuć i myśli. Jednocześnie przypomina nam, jak ważna jest wzajemna komunikacja i słuchanie drugiej osoby.